Říjen 2011

Říjnová nabídka

27. října 2011 v 21:00 | Ještěrka |  Šperky a doplňky

Dobrý večer,
dnes vám přináším o něco rozsáhlejší nabídku, snad se v ní neztratíte (začínám pracovat na přehlednějších webovkách, vydržte, bude líp).

Pozn.1: Předání je možné i na Halloweenském srazu tuto neděli (30.10.).
Pozn.2: Pokud se vám nějaký kousek zhruba líbí, ale chtěly byste ho v jiné barvě, s něčím navíc nebo naopak něco ubrat, stačí říct a vytvořím vám na přání nový.


1. Veletajný kousek pro Ketmaru

2. Lost myself in Wonderland


Souprava starobronzového řetízku a náušnic se ztracenou tmavovlasou Alenkou.
Cena: 180 Kč PRODÁNO NA HALLOWEENSKÉM SRAZU
3. Alice o'clock

A. Řetízek


Řetízek s přívěskem ve stylu hodinek, doplněný o cihlové a krémově perleťové korálky.
Délka 62 cm (+ 8 cm prodlužovací řetízek).
Cena: 120 Kč PRODÁNO NA HALLOWEENSKÉM SRAZU

B. Náramek

Ve stejném stylu jako řetízek, navíc ale ozdoben ještě přívěsky s králíčky, klíčkem a hrací kartou.
Délka až 20 cm - nastavitelné dle potřeby.
Cena: 120 Kč PRODÁNO

4. Birdcage


Choker z krajky podložené bílou saténovou stužkou. Malý přívěsek s ptáčkem v kleci doplňuje ketlovaný řetízek. Díky prodlužovacímu řetízku možno nastavit na obvod krku 30,5 - 37 cm.(K řešení zapínání viz další chokery, všechny jsou vzadu řešené stejně.)
Cena: 140 Kč PRODÁNO NA HALLOWEENSKÉM SRAZU

5. Deliver us


Černá sametka se stříbrnými lemy, okřídlený kříž a opět ketlovaný řetízek s drobnými korálky.
Díky prodlužovacímu řetízku možno nastavit na obvod krku 28 - 40 cm.
Cena: 120 Kč PRODÁNO NA HALLOWEENSKÉM SRAZU

6. The cross

Stejná sametka, tentokrát doplněna drobnějším křížkem a stříbrným filigránem. Díky prodlužovacímu řetízku možno nastavit na obvod krku 29- 40 cm.
Cena: 120 Kč

Řešení zadní části chokerů:

7. Snovačka jedovatá

Náramek s pavoučím přívěskem a dvěma stříbrnými křížky na ketlovaném řetízku. Délka až 21 cm.
Cena: 100Kč


8. Šněrovačka


Akt ve zdobeném rámečku na řetízku doplněném umělými krémovými perličkami.
Délka řetízku 50 cm (+ 8 cm prodlužovací řetízek).
Cena: 130 Kč PRODÁNO YORUMI

9. Vosí pas

Přívěsek s korzetovou tématikou, doplněn ketlovaným řetízkem ve vosích barvách. Délka řetízku 44 cm.
Cena: 140Kč


10. Náušnice

Delší náušničky D + F po 60Kč za pár. Ostatní po 50 Kč.
A. Baletní špičky ve vosí kombinaci, skvěle ladící k předchozímu náhrdelníku.
B. Baletní špičky, tentokrát v kombinaci s krémovými perličkami.


C. Jednoduché perličky s klíčkem.
D. Dlouhé řetízkové náušnice s perličkami, králíčky a klíčky. Dosahují prakticky až k ramenům.


E. Stříbrné křížky s droboučkými černými korálky.
PRODÁNY NA HALLOWEENSKÉM SRAZU
F. Křížky s delším korálkovým základem.
PRODÁNY YORUMI

G. Starobronzové hodinky s krémovými perličkami.
PRODÁNY CHERRI


Ještě bych ráda zmínila, že z minulé nabídky dosud zbývá souprava s houpacími koníky. Viz http://emerald-dream.blog.cz/1110/neco-z-alenky

Obrázky na přání

3. října 2011 v 22:23 | Ještěrka |  Obecné informace
Chytám se tisknou a zalévat do pryskyřice novou várku obrázků, takže teď je přesně ta doba, kdy mě zahltit obrázky (i návrhy motivů), po jejichž zpracování toužíte. Náměty a odkazy na obrázky klidně házejte sem do komentářů, nebo mi soubory s obrázky v příloze posílejte na email v zápatí stránky.


Něco z Alenky

3. října 2011 v 17:51 | Ještěrka |  Šperky a doplňky
...ano, moje první malá kolekce bižuterie je (pro lolitu téměř obligátně) zčásti inspirovaná Alenkou v říši divů:

Organizačně: Výrobek si můžete (závazně) zamluvit v komentářích k danému článku (princip "Kdo dřív přijde, ten dřív mele."). Nezapomeňte uvést emailovou adresu, kterou můžu použít k domluvě s Vámi. Pokud se Vám nechce vypisovat tady svou email. adresu, zároveň s komentářem mi odešlete i emailovou objednávku v zápatí (do předmětu uveďte Emerald Dream a název výrobku). Pokud máte kontakt na mě na icq nebo facebooku, samozřejmě se můžeme domluvit i pomocí těchto komunikačních kanálů. Další info v článku Podmínky prodeje.

Většinu použitého materiálu ještě mám v zásobě, takže kdybyste si přáli něco podobného, pravděpodobně budu schopna Vám vyhovět.

1. Náhrdelník "Alice in Silverland"

Alenka v manga stylu ve stříbrném ornamentálním lůžku zalitá pryskyřicí na stříbrném řetízku s bílými peličkami. Společnost jí dělají stříbrné klíčky a králíčci s trumpetami. Zapínání vzadu, bez prodlužovacího řetízku.
Cena: 130Kč PRODÁNO GOBLOCH

(Moc se omlouvám, za nekvalitní fotky, fotím levným kompaktem, kterému dělá problém zaostřit už když se začne šeřit. Pokud by vás neostré fotky odrazovaly, napište a přefotím.)

2. Souprava náhrdelníku a náušnic "Antiqued Alice"


Obrázek Alenky s králíčkem v kovovém lůžku zalitý pryskyřicí, na řetízku doplněném akrylovými korálky a kovovými komponenty ve tvaru klíčů a konviček. K tomu jednoduché ladící naušničky.
Vše v barevném provedení "starobronz", vzadu zapínání "lobster clasp" (bez prodlužovacího řetízku).
Cena: 180 Kč PRODÁNO SHANĚNějaké Alenkovské motivy si schovávám ještě do další nabídky, protentokrát pokračujeme ještě pár klasickými, sladkými a hravými kusy:

3. Náhrdelník "Red Carousel"


Velký stříbrný koník (přesněji tedy jednorožec) z kolotoče, na stříbrném řetízku s červenými broušenými korálky. Vzadu na zapínání, bez prodlužovacího řetízku. Koník je oboustranný, takže nevadí, kdyby se Vám na řetízku přetočil.
Cena: 100Kč PRODÁNO KETMAŘE4. "Antique Rose Doll" set


Dívka s panenkou v starobronzovém ornamentálním lůžku, na řetízku s krémovými perličkami a růžičkou, v soupravě s jednoduchými ladícími naušničkami.

Cena: 160Kč PRODÁNO SEFFIE5. Souprava "My favourite toy was..."

... a rocking horse! Něžná souprava víceřadého řetízku s bílými perličkami a průsvitnými fialovými korálky, plus ladící naušničky. Na obojím se houpou koníci, na řetízek se navíc zatoulal plyšový medvěd. Řetízek je vzadu na zapínání s proudlužovacím řetízkem (viz níže).

STÁLE JEŠTĚ VOLNÁ, cena: 180Kč
6. Královniny náušnice

Náušničky s korunkami a broušenými rudými korálky nebo krémovými perličkami.

Cena: Červené za 50 Kč. PRODÁNY YORUMI
Perlové za 45Kč. PRODÁNY NA HALLOWEENSKÉM SRAZU


Podmínky prodeje

3. října 2011 v 15:29 | Ještěrka |  Obecné informace

Objednávka

V případě prodeje hotových kusů si daný kus můžete závazně zamluvit v komentářích k danému článku ("kdo dřív přijde..."). Nezapomeňte uvést emailovou adresu, kterou můžu použít k domluvě s Vámi. Pokud se Vám nechce vypisovat tady svou email. adresu, zároveň s komentářem mi odešlete i emailovou objednávku (viz níže). A pokud se známe a máte na mě nějaký další kontakt jako facebook nebo icq, můžeme se samozřejmě domluvit i po těchto komunikačních kanálech.

Pokud máte speciální přání, můžete ho také napsat do komentářů, jde-li o obměnu nabízeného kusu, nebo se mi rovnou ozvěte na email v zápatí (do předmětu uveďte Emerald Dream - objednávka, dotaz apod.). Zhotovení bižuterie na přání, pokud budu mít všechny potřebné komponenty, bych měla zvládnout do dvou týdnů. U šití to bude zřejmě delší doba, ale doufám, že se zvládneme nějak rozumně dohodnout. V průběhu výroby (zvláště v případě nejasností) můžu výrobek fotit a viruálně ho s Vámi konzultovat; když nejasnosti nebudou, stejně Vám před odesláním hotového výrobku pošlu fotku ke schválení (nebo připomínkám).


Dodání nebo předání

V Praze je po předchozí domluvě možné osobní předání na některém z pravidelných Pražských lolita srazů, popř. nějakém dalším sraze, conu, kde se objevím. Můžeme si také domluvit schůzku pro předání v centru, ale upozorňuji, že v takovém případě já vybírám místo, které se mi hodí (pravděpodobně to bude okolo zastávek metra Anděl, Karlovo náměstí / Národní třída, nebo I.P. Pavlova).

Dále můžu předmět zaslat poštou v obálce. Bižuterii budu balit navíc do bublinkové folie a posílat jako doporučenou zásilku (pošta za ni ručí v případě ztráty, dostávám potvrzení o podání) za 40Kč. (Na dobírku nezasílám, obnáší to pro mě zbytečnou cestu na poštu, navíc se Vám tím prodraží celková cena). Odeslání tedy předchází platba na můj účet, jehož číslo Vám pošlu emailem. Pochybnosti o mé spolehlivosti snad zažene mé hodnocení na Aukru. Na poštu se obvykle dostanu jen jednou týdně, převod peněz taky pár dní trvá, tak doufám, že se na mě nebudete zlobit, když nebudete mít věc doma do dvou dnů.

Feedback

Ocením veškerý feedback. Výrobky můžete okomentovat v emailu, v komentářích pod příslušným článkem. Pokud se rozhodnete můj výrobek okomentovat na Vašem vlastním blogu nebo webu, pošlete mi na něj, prosím, odkaz. Moc ráda bych tu taky časem vystavila fotky výrobků na majitelích, takže pokud nějaké fotky pořídíte a byli byste ochotni mi je poskytnout, budu Vám velmi vděčná.

Černo-modrá lolita sukně s mašlí

3. října 2011 v 14:26 | Ještěrka |  Oděvy
Po dlouhé odmlce, způsobené především nemocí (s níž se potýkám víceméně od začátku letošního roku), závěrem 3. ročníku studia na VŠ a prázdninovou rozlítaností...

Představuji sukni, kterou jsem ušila pro Akiru dle jejího vlastního návrhu:

V původním návrhu byl kontrastní pruh fialový, ale na společném nákupu materiálu si Akira nakonec vybrala sytě modrou.

Sukně je půlkolová, s poloelastickým pasem - vpředu pevný, vzadu dva tunýlky s širší plochou gumičkou nad sebou. Přední část pasu a mašle na sukni jsou vyztuženy vlizelínem, aby lépe držely tvar. K sukni si Akira přála ladící mašličku do vlasů (původně měla být celá modrá, bohužel jsme při koupi látky podcenily rozměrovou náročnost střihu a modrá látka nezbyla, proto jsem vyrobila aspoň černou mašličku s modrou aplikací) s korálkovým prověsem. Mašlí jsem zezadu provlékla pinetku, je případně možné ji vyndat a navléknout mašli na čelenku, připnout zavíracím špendlíkem apod.


CENA: látky si pořídila Akira rovou sama za necelých 200Kč, plus já jsem a práci (a dokoupení ostatního materiálu - nitě, gumičky, stuha, vlizelín, korálky) dostala 400Kč.


Sukni je na fguríně vyfocena bez spodničky, díky střihu by se pod ni měla vejít i hodně plná spodnička. Časem doufám přibudou fotky na majitelce.

Co tvořím?

3. října 2011 v 13:30 | Ještěrka |  Obecné informace
Vytvářím:
  • Bižuterní doplňky - primárně náhrdelníky, řetízky a obojky ("chokery"), náušnice a náramky, hlavně z kovových komponentů. Do budoucna se chystám i na brože, sponky nebo čelenky do vlasů.
  • Pro slečny, které také tvoří a chtějí si vyrobit doplňky samy, nabízím i jen zalití obrázků do pryskyřice v kovových rámečcích.
  • Na přání pak příležitostně šiju, časem možná přichystám k prodeji i nějakou lolita sukni podle vlastního návrhu nebo něco podobného. Postupně se taky budu snažit doplnit pro ukázku fotky oblečení, které jsem šila sama pro sebe.

  • S tvořením jsem začla, abych mohla zrealizovat své vlastní návrhy, zároveň se ale ráda nechávám inspirovat Vašimi nápady.
  • Inspirují mě modní a estetické styly jako Gothic, Lolita a další pouliční japonské styly, Steampunk aj.
  • Čas od času stvořím nějakou tu menší kolekci na základě vlastních nápadů, pokud byste si přáli něco podobného, ale s drobnou nebo větší úpravou, vynasnažím se Vám vyhovět. Klidně se vrhnu na tvoření i podle dodaného referenčního obrázku - "Chtěla bych něco v tomhle stylu...", ale nerada bych přímo kopírovala cizí designy.

Nejsem profesionál, nemám žádnou odbornou školu ani kurz šití nebo korálkování. Učím se šít a jinak tvořit zpravidla sama na výrobcích pro sebe, zkouším, co jde a co jak vyjde. Jsem člověk a dělám chyby. Obvykle si jich všimnu a buď je odstraním, nebo začnu znova. Pokud bych si jich nevšimla, budu ráda, když mě na ně upozorníte, a pokusím se je napravit samozřejmě taky.